Tekintsük át az alapokat!

HAJHOSSZABBÍTÁS, HAJDÚSÍTÁS ELŐTT...
Szakember felkeresése hajhosszabbítás, hajdúsítás előtt.
Konzultáció céljából ajánlott, ekkor hajad típusától, minőségétől és hosszától függően ajánlják a megfelelő póthajat és hajhosszabbító eljárást.

A póthaj minősége
Minőségüket sosem az határozza meg miként tüntetik fel az eredetét. Egy póthaj akkor mondható kíváló minőségűnek, ha a cuticulája (pikkelyrétege), helyes írányban lefelé irányul, ezáltal a haj könnyebben kezelhető. Lehetnek vékony szálú, töredezett, rossz minőségű, nem helyes szálirányos európai hajak, és vannak kíváló minőségű, helyes száliányú indiai hajak, melyek világszerte elismertek.
Hajhosszabító, hajdúsító módszerek
keratinos hőillesztés: az egyik legkímélőbb, láthatatlan, modern hajhosszabbítási mód.
szilikonos mikrogyűrűzés:szintén kíméletes, fémérzékenyeknek is ajánlott hajhosszabbítási mód.

csomózás: Fedőhaj nélküli eljárás (telicsomó), melynél a póthajat tincsenként helyezik fel, a tincsenként leválasztott saját hajra, majd egy fonat segítségével rögzítik a póthajat. Nem mondható esztétikusnak ez a hajhosszabbítás.
-mikrocsomózás: Fedőhajjal történő hajhosszabbítás. A póthajat tincsenként helyezik fel a leválasztott saját hajra, mikrofonatot készítenek és gumis cérnával rögzítik a póthajat. Esztétikusabb mint a hagyományos csomózás, de nem észrevétlen hajhosszabbító eljárás.
hajfelvarrás: nem a legesztétikusabb módszer, mert a tressz nem simul teljesen a fejhez, ezért egy kicsit kitüremkedik.
mikrogyűrűzéses varrás: a saját hajtőre sorba felhúzott mikrogyűrűkre kerül a felvarrás. Mivel sokkal jobban fejhez simul a tressz, ezáltal kevésbé kitüremkedő hatást érhetünk el.
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK A
HAJHOSSZABBÍTÁS-DÚSÍTÁSSAL KAPCSOLATBAN.

Mennyi hajat vásároljunk?
Minél dúsabb a saját hajunk, annál több póthaj szükséges. Kevés, vékonyszálú haj esetén 10-12dkg /100-120tincs/, dús, vastagszálú haj esetén 17-18dkg /170-180tincs/
Hajdúsítás esetén ennek a fele.
Hajhosszabbítás vagy hajdúsítás után mennyi ideig maradhatnak fent a tincsek?
Az ideális hordási idő 2-3 hónap, majd a lenövés miatt újra, többször visszarakható ugyanaz a póthaj.
Milyen póthajat válasszunk hajhosszabbítás-dúsításhoz?
Ajánlott a saját hajunkéval szerkezetileg, minőségileg megfelelő póthajat választani. Egy világos hajhoz ajánlott az európai, a sötétebb hajhoz pedig natúr indiai póthaj.
Hajhosszabbítás európai vagy indiai póthajból?
Alapszerkezetében, minőségében az indiai haj ugyanaz mint az európai. Természetesen nem mindegy milyen indiai és milyen európai. A szerkezetében és minőségében kíváló natúr indiai haj világszerte elismert, míg az igazán  jó minőségű európai póthaj kevesebb mennyiségben van a piacon.
Honnan tudom, hogy jó minőségű a póthaj?
Ahol garanciát adnak a póthajra elvileg nincs gond. Észrevehető, ha nem szálirányos,nem jó minőségű a póthaj, mert a hajhosszabbítás után kócolódni, csomósodni, rasztásodni fog.
Hajhosszabbítás vagy hajdúsítás miatt kihullhat-e a saját hajam?
Nem mindegy milyen hajhosszabbítási technikát alkalmaznak és az sem hogyan. A legkevésbé káros módszer az eredeti hajra a hőillesztéses.
Festhető, vasalható, göndöríthető a póthaj?
Igen, de figyeljünk arra, hogy az illesztett részekre (hajtőre), ne tegyünk balzsamot, pakolást mert a tincsek megcsúszhatnak. A hajvasalásnál ill. a hajsütővasnál szintén vigyázni kell a hajtőnél illesztett részekre.
Melyik a legkíméletesebb hajhosszabbítás, hajdúsítás?
A keratinos hőillesztés. A keratin hajunk, körmünk fő építőanyaga. Nem csak a legkíméletesebb, de észrevétlen hajhosszabbítási módszer is.
Mi a hajhosszabbítás, hajdúsítás reális ára?
Ez több mindentől függ (hossz, mennyiség...) Pl. egy tincses 50/60cm hosszú 100gr festetlen póthaj ára max. 35 000 Ft + munkadíj,  mely tartalmazza a felrakáshoz szükséges keratinmennyiséget ( a tincsezés nincs benne!) A mindenkori aktuális árról érdeklődj.  
Mennyire fontos a póthajak ápolása?
Nagyon! A póthajnak nincs lehetősége önzsírosodásra, ezért fontos, hogy  kezelje minőségi hajápoló szerekkel, melyek biztosítják a haj nedvességtartalmát, selymességét, fényét ezzel tartós és hosszú időre megőrízve a póthajak kíváló minőségét. Vannak kifejezetten hajhosszabbítás-dúsításra, póthajakra optimalizált termékek.
Hogyan mossam a hajam hajhosszabbítás, hajdúsítás után?
Mindig hátrahajtott fejjel, hogy elkerüljük a haj kócolódását.
Hajhosszabbítás után hagyományos hajkefével is fésülhetem a hajamat?
Nem, kizárólag az erre alkalmas professzionális hajkefékkel. Ha nincs, a tövét hagyd ki!
Fésülhetem-e a hajamat vízesen?
Hajhosszabbítás után soha ne fésüljük a hajunkat vizesen, mert a hajszálak nedves állapotban a legsérülékenyebbek! Ez igaz a saját hajra is.
Festhetem-e saját magamnak a póthajat?
Függetlenül, hogy eredeti emberi hajról van szó, a kémiai kezeléseket (festés, szőkítés, melír, dauer) bízzuk szakemberre, aki a munkájára garanciát vállal!
Melírozás póthajjal?
Igen! A legjobb megoldás azoknak akik nem szeretnék festéssel, vagy szőkítéssel roncsolni a saját hajukat. Ajánlott sötét hajhoz, azoknak akik világosabb melír csíkokat szeretnének, de az extrém színek kedvelőinek is tökéletes ez a megoldás.
Kinek nem javasolt a hajhosszabbítás, hajdúsítás?
Nem ajánlott érzékeny-, korpás fejbőr, valamint drasztikus hajhullás esetén.
Kinek ajánlott a hajdúsítás?
A hajdúsítás kíválóan alkalmas vékony szálú hajak tömegnövelésére, valamint ritka hajak esetén mennyiség kiegyenlítésére. A saját haj hossza feltöltésre kerül a póthajjal. A hozzáadott póthaj mennyiség (50-60gr) teljesen természetes és észrevétlen megoldást nyújt, mely megkülönbözhetetlen a saját hajtól. Hajdúsítás esetén a keratinos hőillesztés az ajánlott eljárás.
Mire ügyeljünk hajszárításnál, fésülködésnél?

Hajszárításnál a hajvégeket száríthatjuk meleg levegővel, a hajtövénél viszont már csak langyos levegőt használjunk! A fésülködést mindig a haj végénél kezdjük, onnan haladva fokozatosan felfelé. Alvásnál ajánlott egy copfot, vagy egy laza fonatot készíteni a gubancolódás elkerülése érdekében.